Mental Sports Academy logo Mental Sports Academy logo

TRENERZY & COACHE

tr

Najważniejsze wyzwanie dla Trenera Nowej Generacji.

Dla tych trenerów, którzy czują, że jest coś więcej i którzy wierzą także, że możliwa jest komunikacja na poziomie głębszym niż tylko wymiana informacji. Że możliwy jest bardziej zaawansowany trening na poziomie emocjonalnym. Że teraz zwycięstwo w dużej mierze zależy już nie tylko od doświadczenia zdobytego w grze i na treningach.

Dla trenerów, którzy są otwarci na to, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne. Na podskórne, zakorzenione. Dla trenerów, którzy chcą to wszystko zrozumieć i przekazać swojej drużynie. Dla tych, którzy chcą zostać Trenerem Nowej Generacji.

Wszystko jest możliwe. Zawsze.
Nauczymy Cię, jak dotrzeć do jadra problemów, które dotąd wydawały się niemożliwe do rozwiązania. Teraz uporasz się z nimi raz i na zawsze. Bezdyskusyjnie. To jak z nauką jazdy na rowerze – gdy już raz pojmiesz, nigdy nie zapomnisz, jak się to robi. Zdobyta wiedza pozostanie do Twojej dyspozycji na resztę życia. Będzie to miało ogromny wpływ na Twoje otoczenie.

Jesteś profesjonalistą. Taktykiem, strategiem, osobą ambitną i pomysłową.
Wiesz, że zanim podejmiesz się trenowania sportowca czy grupy sportowców, musisz być najlepszą wersją siebie, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Ale czy jesteś w stanie ponownie zmotywować i zainspirować innych? Pozostać „online”? Przesyłać zawodnikom nowe kreatywne rozwiązania z własnego dysku twardego i nieprzerwanie ich inspirować? Jakie metody stosujesz, żeby wpłynąć na swoich podopiecznych?

Czy wiesz, kiedy i w jakich warunkach działasz najlepiej, a Twoje wyniki są największe? Czy potrafisz rozpoznać, że robisz postępy? W jakich momentach musisz nacisnąć jakie przyciski?
Najlepsze reakcje, wyniki i postępy biorą się z uważnego słuchania samego siebie (swojego wewnętrznego głosu), swoich potrzeb i organizmu. Tylko wtedy usłyszysz, czego naprawdę potrzebują od Ciebie Twoi podopieczni.

Trenerzy, który decydują się na skorzystanie z naszych usług, są zdyscyplinowani i zawsze bardzo chcą przekraczać kolejne granice. Nie cierpią bierności. Właśnie dlatego podejmują wyzwanie i decydują się na skorzystanie z usług MSA.
Trenerzy, którzy uczestniczą w naszych programach, kierują się intuicją. Tylko silne instynktowne uczucie jest właściwym sygnałem tego, że są gotowi.
Jeśli się pojawi, szkolenie zakończy się sukcesem. Ono doprowadzi Cię do momentu, w którym, na zakończenie szkolenia, pakując swoją sportową torbę, poczujesz pełnię inspiracji i motywacji, i wrócisz do domu jako najlepsza wersja siebie.
Od tej chwili prowadzone przez Ciebie treningi zaczną inspirować. Staną się wartościowe dla Ciebie, a tym samym dla sportowców. Umowa stoi?

Nasz program jest realizowany na następujących po sobie poziomach:
Brąz, Srebro, Złoto, Platyna.
Poziomy brązowy i srebrny skupiają się całkowicie na Tobie – Twoim rozwoju i motywacji.
Poziomy złoty i platynowy są przeznaczone dla osób doświadczonych, które mają za sobą długą drogę samorozwoju i chcą przekazać innym sportowcom to, co potrafią najlepiej.

Brąz jest kierowany do pojedynczych osób. Skupia się na komunikacji z samym sobą, a następnie z innymi. Nauczysz się pokonywać przeszkody, pułapki, negatywne emocje i problemy oraz postrzegać je w kategorii szans i możliwości.
Srebro pomoże Ci zostać trenerem, który jest w stanie wniknąć w głębsze warstwy samego siebie.

Złoto, najwyższy poziom, uczyni z Ciebie Trenera Nowej Generacji. Poznasz swoją drogę do samego źródła.
Zaczniesz używać swoich umiejętności trenerskich w sposób praktyczny, dzięki czemu młodsze pokolenia skorzystają z Twoich silnych stron.

Czy chcesz wzmocnić fundament, na którym wznosi się Twój styl przywództwa i uczynić go jeszcze stabilniejszym, a przy tym utrwalić własną tożsamość jako lidera na boisku i poza nim? Jeśli tak, Platyna jest dla Ciebie.

Brąz “Rozgrzewka”

 

Ten poziom jest skierowany do pojedynczych osób.  Skupia się na komunikacji z samym sobą i stosunkach z innymi.
W tym modelu zwalczymy przeszkody i pułapki oraz negatywne emocje i problemy, które nauczysz się postrzegać jako szanse i możliwości.

Dzięki temu łatwiej uda Ci się utrzymywać stan całkowitego skupienia. W rezultacie zaczniesz samodzielnie wyznaczać sobie cele. Oddamy Ci do dyspozycji narzędzia, za pomocą których możliwe stanie się życie sercem, a nie wyłącznie rozumem. Innymi słowy: w miejscu racjonalnego egocentryzmu pojawi się ambicja i pasja.

Dzięki temu nauczysz się:

 • Słuchać swojego wewnętrznego głosu.
 • Rozpoznawać komunikaty wysyłane przez swój organizm.
 • Komunikować się werbalnie i niewerbalne w wymagających warunkach z asystentami, członkami drużyny i menadżerami, a także w mediach społecznościowych oraz z dziennikarzami i sponsorami.
 • Za każdym razem podejmować odpowiednie dla siebie decyzje.
 • Określać właściwy cel

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Book my training.

Srebro “Podróż do przyszłości”

 

Omówienie postępów i wytyczenie dalszego kierunku po okresie spędzonym na integrację wiedzy zdobytej na poziomie brązowym.  Będziemy kontynuować odkrywanie fundamentów Twojej osobowości oraz przyjętych przez Ciebie norm i wartości.

Dzięki temu:

 • Zaczniesz rozpoznawać ukryte i głębokie procesy myślowe, które wpływają na Twój sposób komunikacji i wyznaczają normę postępowania.
 • Rozpoznasz nowe emocje i przekonania i ustosunkujesz się do nich.
 • Odkryjesz swoje motywacje i dostosujesz je do własnych wartości i norm.
 • Jeszcze dokładniej określisz swoją tożsamość, co w przyszłości umożliwi Ci zostanie trenerem.
 • Nauczysz się doceniać przymioty swoich przeciwników i tym samym czerpać z nich korzyść nie mniejszą niż oni.
 • Nauczysz się żyć jako niepowtarzalny trener i przestaniesz porównywać się z innymi oraz utożsamiać się z ich wizją tego, kim jesteś.

Wiedza przekazana podczas 3 ostatnich dni szkolenia brązowego zostanie utrwalona i pogłębiona również w ciąg 3 ostatnich dni szkolenia srebrnego, dając Ci większą kontrolę i wyznaczając kierunek rozwoju na przyszłość.

Dzięki temu:

 • Będziesz bardziej spójną osobą, także poza światem sportu.
 • Zaczniesz żyć w oparciu o własne wartości, jako niezależna jednostka.
 • Nauczysz się wykorzystywać umiejętności trenerskie w życiu codziennym i czerpać inspirację z codzienności do realizacji zadań zawodowych.
 • Wzrośnie skuteczność i szybkość Twojej komunikacji.
 • Zmienisz nawyki myślenia, przez co Twoje decyzje będą bardziej stanowcze.

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Book my training.

Złoto “Nurkowanie głębinowe”

 

Na tym poziomie grupy sportowców i trenerów uczestniczące w szkoleniu srebrnym łączą się w jeden zespół. Jeśli pragniesz zagospodarować nowe pola swojej kariery i na nowo odkryć czar sportu, jeśli chcesz trenować pojedynczych sportowców, jak i całe zespoły, poziomy złoty i platynowy są właśnie dla Ciebie. Efektem szkolenia będzie odpowiedź na pytanie: „co stanowi klucz do serc moich zawodników?”.

Współpraca wewnątrz drużyny jest najważniejszą składową sukcesu. Innymi słowy najważniejszy jest duch współpracy. Dzięki poziomowi złotemu możesz tchnąć prawdziwego ducha współpracy w swoją drużynę.
Pozwól jej członkom rozwinąć swoje umiejętności i odnieść sukces dzięki Twojej pasji i motywacji.
Praca na tym poziomie przebiega na płaszczyźnie emocjonalnej i umysłowej. Dowiesz się, jak dostosowywać i wdrażać skomplikowany proces, który zapewni bezprecedensowy sukces.

Po ukończeniu poziomów brązowego i srebrnego, będziesz w stanie poznać doznania członków drużyny i komunikować się z nimi w kategoriach wyzwań i zmian. Twój nowy wkład w drużynę sprawi, że ogromnie wzrośnie skuteczność i pomysłowość każdego z jej członków.
Z zawiązanej między poszczególnymi sportowcami współpracy i komunikacji, której ich nauczysz, wykiełkuje spontaniczny proces. Jego wynikiem będzie wspólnota, której fundamenty stanowi drużyna i duch współpracy.
Na tym etapie rozciąga się przed wami czerwony dywan wiodący do wspólnego celu. Za jego rozłożenie odpowiadasz Ty – trener.

Po ukończeniu poziomu złotego pomożesz członkom drużyny:

 • Odkryć, jak mogą dzielić się wiedzą.
 • Zrozumieć, jak działać wspólnie, aby czerpać korzyść z treningów.
 • Zrozumieć, jak się komunikować, żeby inni na tym zyskali.

Następnie nauczysz się postrzegać drużynę jako całość:

 • Zidentyfikujesz obecne wyzwania.
 • Rozpoznasz szanse, które stoją przed drużyną.
 • Dowiesz się, jak rozpoznawać i wykorzystywać przejawy inteligencji zbiorowej.
 • Dowiesz się, dlaczego inteligencja zbiorowa jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu.
 • Zrozumiesz, jak inteligencja zbiorowa dostosowuje strategie, aby zachęcić i wzmocnić ducha współpracy.
 • Będziesz w stanie rozpoznać, jakie kroki kroki zostały podjęte, aby umożliwić zaistnienie inteligencji zbiorowej.

Główną zaletą zachęcania do współpracy przy użyciu naszej metody jest fakt, że członkowie drużyny niezwykle szybko rozwijają swoje umiejętności i są bardziej pomysłowi przy rozwiązywaniu problemów.  Jako trener będziesz najważniejszą przyczyną tego rozwoju…

Planujemy to szkolenie na rok 2022 w Abu Zabi. Obecnie szkolenie jest przygotowywane, częściowo w oparciu o doświadczenia aktualnych uczestników szkoleń na poziomach brązowym i srebrnym.

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Book my training.

Platyna “Sport kontaktowy”

 

Następujące po poziomie złotym ukoronowanie programu. Jesteś teraz TRENEREM. Niekwestionowanym liderem zarówno na boisku, jak i poza nim. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na zwycięstwo w przypadku trenerów i coachów – liderów zespołu – jest ich wytrzymałość. Wytrzymałość to cecha, która umożliwia zawodnikom, a w rezultacie całym drużynom, przetrwanie lub wyjście z trudnych sytuacji. Tym samym umożliwia zachowanie równowagi – zarówno w zwycięstwie, jak i porażce.

Czy w obliczu wyzwania zawsze wykorzystujesz nadarzającą się szansę? Oczywiście. Ale nie do końca. Jeśli wyzwanie wydaje się zbyt duże, może się zdarzyć, że odpuścisz.  Na pewno znasz już to zachowanie z pracy z podopiecznymi. Czas pokonać własne ograniczenia – tego właśnie Cię nauczymy. W byciu liderem liczą się ludzie (w tym także Ty), motywacja, by być jak najlepszą wersją siebie, wykorzystywanie wyzwań, przezwyciężanie trudności i osiąganie najważniejszych celów.
Świat wokół nas jest w ciągłym ruchu. To znaczy, że zmiana jest wieczna. Nie zawsze jednak oznacza postęp.
W chwilach przeciwności losu czeka nas wiele wyzwań, między innymi strach przed nieznanym, konieczność poradzenia sobie z porażką i poczucie ogólnej bezsilności. Pamiętaj, żeby nie poddawać się bezużytecznym w tym przypadku impulsom samozachowawczym, takim jak atak, ucieczka bądź zaniechanie działań. Mogą one prowadzić do bierności oraz wprowadzić zamieszanie i konflikt. Zgadzasz się? Czytaj dalej.

Aby właściwie przechodzić przez proces zmiany, ważne jest, żeby wykształcić w sobie cechy takie jak elastyczność, stabilność, komunikatywność i umiejętność „odpuszczania”.  Nie ma w tym nic trudnego, jeśli duch współpracy czuwa i pozwala bezproblemowo osiągać odpowiednie wyniki.  Niestety, prędzej czy później każdy samolot wchodzi w strefę turbulencji. Podobnie jak jego kapitan. Wyjściem dla owego kapitana jest wyłączyć autopilota. Przejmij stery i utrzymaj równowagę. Do tego zadania nie wystarczy jeden przycisk, Wybij to sobie z głowy: tutaj potrzeba ciągłych poprawek.
Nim pilot nabierze wprawy w obsługiwaniu maszyny, co następuje, kiedy właściwe decyzje i umiejętności zostają zapisane w jego mięśniach, musi wylatać wiele godzin.

Kryzysy, okresy przejściowe i zmiany to trzy bardzo ważne elementy, z którymi trenerzy i coache muszą nauczyć się sobie radzić w chwilach, kiedy nie wszystko idzie po ich myśli. Nauczymy Cię naszych metod pracy i planów działania, które pomogą Ci opracować narzędzia do skutecznej komunikacji wyzwań i istotnych zmian, które stoją przed Twoją drużyną. Dowiesz się, jak wykorzystać przekazaną Ci wiedzę. Dla drużyny przełoży się to na nawet większe korzyści niż suma efektów szkolenia złotego i platynowego…

W ten sposób przywództwo staje się przywództwem świadomym:

 • Od teraz będziesz budować i szkolić drużynę w stanie „uważności”.
 • Zdobędziesz dostęp do kilku „inteligencji”. Głowy – serca – nosa. Twoich ośrodków decyzyjnych, odpowiedzialnych za:
 • Myślenie – czucie – działanie. Tym samym sprostasz najwyższym przyjętym przez siebie standardom i wartościom, których użyjesz, by pomóc zawodnikom osiągnąć ich cel.
 • Ostatecznie zyskają na tym wszyscy zainteresowani.

Świadome przywództwo po szkoleniu platynowym oznacza:

 • Autentyczność.
 • Emocjonalne zaangażowanie.
 • Szkolenie zorientowane na konkretny problem.
 • Branie odpowiedzialności.

Tylko w takich warunkach będzie możliwe skupienie się na:

 • Wyraźnym formułowaniu i komunikowaniu swoich pomysłów i pomysłów zawodników.
 • Drodze do osiągnięcia wyższego celu.
 • Inspirowaniu i wywieraniu wpływu na wszystkie osoby odpowiedzialne za drużynę, w tym zawodników, menadżerów i zarząd.
 • Dawaniu przykładu właściwej komunikacji, polegającej na zabieraniu głosu we właściwych momentach.
 • Zachowaniu równowagi między własnym interesem a interesem ogółu i przekazaniu tej postawy drużynie.
 • Szanowaniu różnych punktów widzenia i jednoczesnym włączaniu ich do dyskusji.
 • Ćwiczeniu uważnego samoprzywództwa.
 • Refleksji nad tym, co znasz z doświadczenia.
 • Rozpoznawaniu niezliczonych nowych szans.

W rezultacie przez resztę kariery będziesz nie do pokonania!

Planujemy ten kurs na rok 2022 w Abu Zabi. Obecnie kurs jest przygotowywany w oparciu o doświadczenia aktualnych uczestników kursów na poziomach brązowym i srebrnym.

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Skontaktuj się ze sportem.

X