Mental Sports Academy logo Mental Sports Academy logo

DLA SPORTOWCÓW

amazone-www

Najważniejsze wyzwanie dla Sportowca Nowej Generacji.

Czy czujesz, że jest coś więcej?  Czy czujesz, że gdzieś w głębi Ciebie spoczywa coś, czego dotąd nie udało Ci się wyzwolić? Coś, co możesz wyczuć, ale czego nie możesz dotknąć?  Czy uważasz, że Twój wewnętrzny głos mógłby wybrzmiewać głośniej i mocniej Cię motywować? Czy, dając z siebie wszystko, wiesz z całą pewnością, że jest tego więcej?

Nauczymy Cię, jak przekroczyć własne granice i osiągnąć to, czego pragniesz!
Wiedza, którą przyswoisz, będzie Twoja już na zawsze – zarówno w karierze sportowej, jak i przez resztę życia.

Jesteś profesjonalistą: najlepszym, najszybszym, najbystrzejszym i najsilniejszym w swoim sporcie. Chcesz być najlepszą wersją siebie, zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym. To już znasz:  realizacja, dążenie do celu. Ale czy jesteś w stanie pozostawać w trybie „PEŁNA MOC”?  Czy wiesz, kiedy i w jakich warunkach działasz najlepiej, a Twoje wyniki są największe? Czy potrafisz rozpoznać, że robisz postępy? W jakich momentach musisz nacisnąć jakie przyciski?

Najlepsze reakcje fizyczne, wyniki i postępy biorą się z uważnego słuchania samego siebie (swojego wewnętrznego głosu), swoich potrzeb, organizmu i otoczenia. Sportowcy, który decydują się na skorzystanie z naszych usług, są zdyscyplinowani i zawsze bardzo chcą coś osiągnąć. Zdają sobie sprawę, że kariera sportowa nie trwa wiecznie. Niestety zegar tyka i zawsze obraca się w złą stronę. Nasi podopieczni dobrze wiedzą, że wyniki są coś warte tylko wtedy, jeśli czerpią z nich radość i potrafią je wykorzystać na następnych etapach.  Właśnie dlatego podejmują wyzwanie i decydują się na skorzystanie z usług MSA.

Sportowcy, którzy biorą udział w naszych programach, są do nich wręcz przyciągani. Tylko z takim nastawieniem możesz mieć pewność, że jesteś naprawdę gotowy czy gotowa.  Tylko wtedy uda Ci się na zakończenie szkolenia odczuć pełnię inspiracji i motywacji, i wrócić do domu jako najlepsza wersja siebie.  Uwierz nam, że po powrocie zmiany nie pozostaną niezauważone…

W ramach treści naszych kursów treningowych Bronze i Silver rozróżniamy sportowca i trenera. Dlaczego? Cóż, przeciętny trener zebrał już więcej na swojej drodze życiowej niż młodszy sportowiec. Jeśli program trenerski z brązu lub srebra nadal lepiej pasuje do Twojego harmonogramu, my jako ostatni odmawiamy. Ponownie, wybór należy do ciebie.

Sportowcy bez względu na płeć i dyscyplinę, w tym także sportowcy uprawiający dyscypliny paraolimpijskie oraz esportowcy, mogą wybrać spośród 4 poziomów naszego programu:
Brąz, Srebro, Złoto, Platyna.
Poziomy Brąz i Srebro są przeznaczone dla początkujących. Złoto i Platyna będą odpowiednie dla zaawansowanych.

Brąz “Rozgrzewka”

Ten poziom bierze pod uwagę Twoje indywidualne przymioty jako sportowca i poprawia zdolność komunikacji z samym sobą i innymi. W tym modelu zwalczymy przeszkody i pułapki oraz negatywne emocje i problemy, które nauczysz się postrzegać jako szanse i możliwości.
Dzięki temu częściej i łatwiej uda Ci się utrzymywać stan całkowitego skupienia, a w rezultacie zaczniesz samodzielnie wyznaczać sobie cele. Oddamy Ci do dyspozycji narzędzia, za pomocą których możliwe stanie się życie sercem, a nie wyłącznie rozumem. Innymi słowy: w miejscu racjonalnego egocentryzmu pojawi się ambicja i pasja.

 • Dzięki temu nauczysz się:
 • Słuchać swojego wewnętrznego głosu.
 • Rozpoznawać komunikaty wysyłane przez swój organizm 24 godziny na dobę.
 • Komunikować się werbalnie i niewerbalne z trenerami, członkami drużyny i menadżerami w wymagających warunkach.
 • Zachowywać spokój i kontrolę w kontakcie z użytkownikami portali społecznościowych, sponsorami i dziennikarzami.
 • Za każdym razem podejmować odpowiednie dla siebie decyzje.
 • Określać właściwy cel

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Book my training.

Sebro “Podróż do przyszłości”

 

Naturalna kontynuacja. Doświadczenie zdobyte na poziomie brązowym zmotywuje Cię do jeszcze intensywniejszego rozwoju. W trakcie trwania tego kursu odkryjemy fundamenty Twojej osobowości, przyjęte przez Ciebie normy i wartości.

 • Po ukończeniu poziomu srebrnego:
 • Zaczniesz rozpoznawać ukryte i głębokie procesy myślowe, które wpływają na Twój sposób komunikacji i wyznaczają normę postępowania.
 • Zmierzysz się z emocjami i przekonaniami, które mają swoje źródło w przeszłości.
 • Poznasz swoje motywacje i dostosujesz je do własnych wartości i norm.
 • Zbudujesz swoją własną spójną tożsamość jako sportowca, bez względu na etap kariery.
 • Nauczysz się doceniać przymioty swoich przeciwników i tym samym czerpać z nich korzyść nie mniejszą niż oni.
 • Dowiesz się, jak zaprzestać nieustannego porównywania się z innymi i utożsamiania z ich wizją tego, kim jesteś.
 • Zaczniesz żyć jako niepowtarzalny sportowiec skupiony na własnym rozwoju.

Wiedza przekazana podczas 3 ostatnich dni szkolenia brązowego zostanie utrwalona i pogłębiona również w ciąg 3 ostatnich dni szkolenia srebrnego, dając Ci większą kontrolę i wyznaczając kierunek rozwoju na przyszłość.

Dzięki temu:

 • Będziesz bardziej spójną osobą, także poza światem sportu.
 • Zaczniesz żyć w oparciu o własne wartości, jako niezależna jednostka.
 • Nauczysz się wykorzystywać umiejętności trenerskie w życiu codziennym i czerpać inspirację z codzienności do realizacji zadań zawodowych.
 • Wzrośnie skuteczność i szybkość Twojej komunikacji.
 • Zyskasz nowe pokłady energii dzięki zmianie nawyków myślenia.

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Book my training.

Złoto “The Deep Dive”

 

Na tym poziomie grupy sportowców i trenerów uczestniczące w szkoleniu srebrnym łączą się w jeden zespół.
Jeśli po zakończeniu kariery sportowca chcesz zostać trenerem zespołu bądź pojedynczego zawodnika, oferujemy poziom złoty i platynowy. Znajdziesz tutaj odpowiedź na pytanie, które być może już sobie zadajesz: „Co będę robił, kiedy moja kariera sportowca dobiegnie końca?”.
Współpraca wewnątrz drużyny jest najważniejszą składową sukcesu. Można ją zgrabnie określić jako „ducha współpracy”.
Dzięki poziomowi złotemu możesz tchnąć prawdziwego ducha współpracy w swoją drużynę.
Pozwól jej członkom rozwinąć swoje umiejętności i odnieść sukces dzięki Twojej pasji i motywacji.
Praca na tym poziomie przebiega na płaszczyźnie emocjonalnej i umysłowej. Dowiesz się, jak dostosowywać i wdrażać skomplikowany proces, który zapewni bezprecedensowy sukces.

Po ukończeniu poziomów brązowego i srebrnego, będziesz w stanie poznać doznania członków drużyny i komunikować się z nimi w kategoriach wyzwań i zmian. Twój nowy wkład w drużynę sprawi, że znacząco wzrośnie skuteczność i pomysłowość każdego z jej członków.  Z zawiązanej między poszczególnymi sportowcami współpracy i komunikacji, której ich nauczysz, wykiełkuje spontaniczny proces.
Rozpocznie się przepływ energii. Jego wynikiem będzie wspólnota, której fundamenty stanowi drużyna. Duch współpracy.
Na tym etapie rozciąga się przed wami czerwony dywan wiodący do wspólnego celu. Za jego rozłożenie odpowiadasz Ty – trener.

Umożliwisz członkom drużyny:

 • Dostrzeżenie okazji do dzielenia się wiedzą.
 • Zrozumienie tego, jak działać wspólnie, aby czerpać korzyść z treningów.
 • Odkrycie takiego sposoby komunikacji, który wszystkim przynosi korzyść.

Następnie nauczysz się postrzegać drużynę jako całość:

 • Zrozumiesz obecne wyzwania i szanse stojące przed drużyną.
 • Dowiesz się, jak rozpoznawać i wykorzystywać przejawy inteligencji zbiorowej.
 • Twoi podopieczni zaczną doceniać tę inteligencję, widząc, że pomaga ona w osiągnięciu sukcesu.
 • Zrozumiesz, jak inteligencja zbiorowa dostosowuje strategie, aby zachęcić i wzmocnić ducha współpracy.
 • Będziesz w stanie rozpoznać, jakie kroki zostały już podjęte, aby umożliwić zaistnienie inteligencji zbiorowej.

Główną zaletą zachęcania do współpracy przy użyciu naszej metody jest fakt, że członkowie drużyny bardzo szybko rozwijają swoje umiejętności i są bardziej pomysłowi przy rozwiązywaniu problemów.
Jako trener będziesz najważniejszą przyczyną tego rozwoju…

Planujemy to szkolenie na rok 2022 w Abu Zabi. Obecnie szkolenie jest przygotowywane, częściowo w oparciu o doświadczenia aktualnych uczestników szkoleń na poziomach brązowym i srebrnym.

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy? Book my training.

Platyna “Sport kontaktowy”

 

Najlepsza uzupełnienie szkolenia złotego. To już linia mety! Wszystko jest możliwe. Medal platynowy nie istnieje, ale stworzyliśmy go dla Ciebie!  Ten program sprawia, że trenerzy stają się zahartowanymi liderami, zarówno na boisku, jak i poza nim. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na zwycięstwo w przypadku trenerów i coachów – liderów zespołu – jest ich wytrzymałość.

Wytrzymałość to cecha, która umożliwia zawodnikom, a w rezultacie całym drużynom, przetrwanie lub wyjście z trudnych sytuacji i zachowanie równowagi – zarówno w zwycięstwie, jak i porażce.

Czy w obliczu wyzwania zawsze wykorzystujesz nadarzającą się szansę? Naturalnie. Ale nie do końca.
Jeśli wyzwanie wydaje się zbyt duże, może się zdarzyć, że odpuścisz.
Na pewno znasz już to zachowanie z pracy z podopiecznymi. Na szczęście siebie też możesz nauczyć właściwego podejścia!
W byciu liderem liczą się ludzie (w tym także Ty), motywacja, by być jak najlepszą wersją siebie, wykorzystywanie wyzwań, przezwyciężanie trudności i osiąganie najważniejszych celów.

Świat wokół nas nieustannie się zmienia. Zmiana jest wieczna, ale nie zawsze oznacza postęp.
W chwilach przeciwności losu czeka nas wiele wyzwań, między innymi strach przed nieznanym, konieczność poradzenia sobie z porażką i poczucie ogólnej bezsilności. Pamiętaj, żeby nie poddawać się bezużytecznym w tym przypadku impulsom samozachowawczym, takim jak atak, ucieczka bądź zaniechanie działań. Mogą one prowadzić do bierności oraz wprowadzić zamieszanie i konflikt.

Aby właściwie przechodzić przez proces zmiany, ważne jest, żeby wykształcić w sobie cechy takie jak elastyczność, stabilność, komunikatywność i umiejętność „odpuszczania”.
Duch współpracy obecny w drużynie przynosi zamierzone efekty? W takim przypadku łatwo jest zachować równowagę.
Niestety, prędzej czy później każdy samolot wchodzi w strefę turbulencji. Podobnie jak jego kapitan. Wyjściem dla owego kapitana jest wyłączyć autopilota. Przejmij kontrolę nad przyrządami sterującymi w kokpicie, aby utrzymać równowagę. Do tego zadania nie wystarczy jeden przycisk, nawet, jeśli bardzo byśmy tego bardzo chcieli. Niezbędne są ciągłe poprawki.
Nim pilot nabierze wprawy w obsługiwaniu maszyny, co następuje, kiedy właściwe decyzje i umiejętności zostają zapisane w jego mięśniach, musi wylatać wiele godzin.

Kryzysy, okresy przejściowe i zmiany to trzy bardzo ważne elementy, z którymi trenerzy i coache muszą nauczyć się sobie radzić w chwilach, kiedy nie wszystko idzie po ich myśli.
Nauczymy Cię naszych metod pracy i planów działania, które pomogą Ci opracować narzędzia do skutecznej komunikacji wyzwań i istotnych zmian, które stoją przed Twoją drużyną. Jaka jest z tego korzyść? Dla drużyny przełoży się to na nawet większe korzyści niż suma efektów szkolenia złotego i platynowego…

Twoje przywództwo stanie się przywództwem świadomym:

 • Od teraz będziesz budować i szkolić drużynę w „stanie uważności”.
 • Zdobędziesz dostęp do kilku „inteligencji”, kilku ośrodków decyzyjnych, które umożliwią Ci sprostanie najwyższym przyjętym przez siebie standardom i wartościom, których użyjesz, by pomóc zawodnikom osiągnąć ich cel.
 • Ostatecznie zyskają na tym wszyscy zainteresowani.

Świadome przywództwo po szkoleniu platynowym oznacza:

 • Autentyczność.
 • Emocjonalne zaangażowanie.
 • Szkolenie zorientowane na konkretny problem.
 • Branie odpowiedzialności.

Tylko w takich warunkach będzie możliwe skupienie się na przyszłych zadaniach, w tym:

 • Wyraźnym formułowaniu i komunikowaniu swoich pomysłów i pomysłów zawodników.
 • Drodze do osiągnięcia wyższego celu.
 • Wpływaniu na całą drużynę. W tym także inspirowaniu pracowników, menadżerów i zarządu.
 • Dawaniu przykładu właściwej komunikacji, polegającej na zabieraniu głosu we właściwych momentach.
 • Zachowaniu równowagi między własnym interesem a interesem ogółu.
 • Przekazywaniu zdobytej wiedzy członkom drużyny.
 • Włączaniu i szanowaniu różnych punktów widzenia.
 • Ćwiczeniu uważnego samoprzywództwa.
 • Refleksji nad tym, co znasz z doświadczenia.

W rezultacie przez resztę kariery będziesz nie do pokonania!

Planujemy ten kurs na rok 2022 w Abu Zabi. Obecnie kurs jest przygotowywany, częściowo w oparciu o doświadczenia aktualnych uczestników kursów na poziomach brązowym i srebrnym.

Podoba Ci się to wyjątkowe doświadczenie w Mental Sports Academy?  Skontaktuj się z nami.

X